Sierpień, Mozart i Bach

Z saloniku „Domu nad Łąkami” w czasie dziewiątego letniego koncertu rozbrzmiewały, na tarasy i park przy Muzeum menuety, arie, walce i polonezy a wszystkie w fantastycznych interpretacjach duetu kameralnego Moniki Walter-Rosiak i Anny Przybysz. Kompozycje, m. in. Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Maurice’a Ravela i Łukasza Wosia na flet i fortepian, umiliły niedzielne popołudnie gościom zgromadzonym na wołomińskich Górkach, którym za obecność serdecznie dziękujemy.

Dziewiąty koncert z cyklu „Muzyczny hołd Bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku” poświęcony był pamięci Antoniego Winiarskiego, organisty z Radzymina odpowiedzialnego za pochówek żołnierzy poległych w walkach o Radzymin w sierpniu 1920 roku.

Serdecznie już zapraszamy w najbliższą niedzielę 30 sierpnia o godz. 15.00 na recital fortepianowy Aleksandry Świgut.

Koncerty organizowane są we współpracy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich i Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Honorowy Patronat nad cyklem koncertów „Muzyczny hołd bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku” objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.