Wielki Polonez ES-dur

„Zastanawiałam się, co powinno zabrzmieć 16 sierpnia, zaraz po 14 i 15, i nie mogło to być nic innego jak Polonezy” – zdradziła pani Maria Ludwika Gabryś-Heyke tuż po zakończonym koncercie. I nie można nie przyznać jej racji w słuszności wyboru – Polonezy polskich kompozytorów wybrzmiały pięknie tego niedzielnego, świątecznego jeszcze, popołudnia w „Domu nad Łąkami”. Recital profesor Gabryś-Heyke zakończony został Wielkim Polonezem ES-dur Fryderyka Chopina – dziełem, w którym rozbrzmiewają wszystkie kolory naszej ojczyzny i cała paleta uczuć patriotycznych – i który nie pozostawił chyba nikogo ze zgromadzonych bez wzruszenia.

Ósmy koncert z cyklu „Muzyczny hołd Bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku” poświęcony był pamięci ks. Jana Ignacego Golędzinowskiego, ochotnika w wojnie polsko-bolszewickiej.

Wszystkim, którzy przybyli do „Domu nad Łąkami” na ten piękny koncert, bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy w niedzielę 23 sierpnia o godz. 15.00 na występ Anny Przybysz i Moniki Walter-Rosiak.

Koncerty organizowane są we współpracy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich i Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Honorowy Patronat nad cyklem koncertów „Muzyczny hołd bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku” objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.