Koncerty letnie u Nałkowskich 2022 – Tomasz Zając

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na recital fortepianowy Tomasza Zająca w ramach finałowego „KONCERTU LETNIEGO U NAŁKOWSKICH 2022”. Ostatnia niedziela wakacyjna upłynie nam z m.in. kompozycjami nawiązującymi do romantyzmu, trwa bowiem wciąż Rok Romantyzmu Polskiego.

28 SIERPNIA O GODZ. 15.00 usłyszycie państwo Tomasza Zająca.

W imieniu Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie serdecznie zapraszamy na to wydarzenie o godz. 15.00 na tarasy „Domu nad Łąkami”. Wspólnie cieszmy się z piękna muzyki!

Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU

Tomasz Zając jest jednym z najwybitniejszych polskich pianistów młodego pokolenia. Koncertował w Polsce i za granicą – w Niemczech, Austrii, Francji, Norwegii, Białorusi, Czechach, Iranie, Japonii – występując między innymi w takich salach, jak: Vahdat Hall, Radiokulturhaus Wien, NOSPR, Rudolfinum, Filharmonia Witebska, Polska Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Krakowska.

Występował z takimi orkiestrami jak: orkiestra Filharmonii Warmińsko-mazurskiej, „Kijowscy Soliści”, Sinfonietta Cracovia, Sinfonietta Polonia, Capella Gedanensis, orkiestra Filharmonii Kaliskiej, orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej. We wrześniu 2013 roku, wraz z Natalią Walewską – koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej – nagrał płytę z miniaturami na skrzypce i fortepian dla wytwórni Soliton.

Tomasz Zając jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych, w tym: Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Szafarni, Konkursu Pianistycznego w Larnace (Cypr), Międzynarodowego Konkursu Dla Młodych Pianistów EPTA w Chorwacji, Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Wilnie, Międzynarodowego Konkursu Europejskiej Unii Radiowej Concertino Praga, Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Pianale (Niemcy), Konkursu Koncertów Fortepianowych w Cantu (Włochy).

W 2012 roku ukończył Szkołę Muzyczną im. Zygmunta Noskowskiego w klasie Julity Książkowskiej i Anny Wołczeckiej, a w 2017 roku studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina u prof. Alicji Palety-Bugaj i dr hab. Agnieszki Przemyk-Bryły. Również, w 2019 roku, ukończył studia magisterskie z kameralistyki fortepianowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. W latach 2018-20 kształcił się w klasie fortepianu solo u prof. Markusa Schirmera w Die Universität für Musik und darstellende Kunst Graz, Austria w ramach studiów podyplomowych.

Swoje umiejętności doskonalił u wybitnych pianistów i pedagogów – Elżbiety Tarnawskiej, Alicji Palety-Bugaj, Andrzeja Tatarskiego, Diny Yoffe, Mamiko Sudo, Phillipa Giusiano, Tamása Ungara, Andrzeja Jasińskiego, Tobiasa Kocha, Markusa Schirmera i Lylii Zilberstein – biorąc udział w licznych kursach muzycznych w kraju i za granicą.

Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendia Prezydenta Miasta Gdyni, Marszałka Województwa Pomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, klubu Rotary-Gdynia.

REGULAMIN 2022

Koncerty letnie u Nałkowskich 2022
każda niedziela lipca i sierpnia
tarasy „Domu nad Łąkami”