„Moje Miejsca”

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie wraz z Burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan
serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Dąbrowskiego

„Moje Miejsca. Wystawa gumy chromianowej”

w sobotę 5 sierpnia 2023 r., o godz. 19.00

„Moje Miejsca” to wystawa prezentująca fotografie przedstawiające: plenery, architekturę, portret oraz akt wykonane w technice gumy chromianowej – jednej z technik szlachetnych w fotografii.

Krzysztof Dąbrowski:

Fotografią zainteresowałem się jako jedenastolatek, wtedy ks. J. Olszewski, z parafii M.B. Częstochowskiej w Wołominie, pokazał mi jak się wywołuje filmy. To był pierwszy krok. Później, po przeczytaniu książki o podstawach fotografii, sam zacząłem wywoływać i kopiować zdjęcia. I tak już zostało. Z fotografią związałem się na dobre. Prowadziłem kółko fotograficzne w wołomińskiej drużynie ZHP; w czasie odbywania służby wojskowej byłem fotoreporterem „Głosu Żołnierza”; w 1997 otworzyłem własne studio fotograficzne a od 2006 pracuję w TVN jako operator obrazu. Ukończyłem Studium Fotograficzne ZPAF, pierwszy rok z wyróżnieniem a moje prace prezentowane były na wystawach zamykających każdy rok. Robiłem reportaże podczas wojny w Iraku i Afganistanie; na żywo relacjonowałem atak na lotnisko w Doniecku i zamieszki w Kijowie. Miałem szczęście obserwować i przekazywać opinii publicznej relacje z wielu niezwykle ważnych wydarzeń politycznych i społecznych. W fotografii interesują mnie przede wszystkim techniki szlachetne, szczególnie guma chromianowa, której nauczyłem się od Szymona Dederki i Grzegorza Gorczyńskiego. Od kilku lat mam zaszczyt być członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików.

Wstęp wolny

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 30 września w godzinach otwarcia muzeum dla zwiedzających. Wstęp na wystawę „Moje Miejsca” jest bezpłatny.
Organizatorzy: Gmina Wołomin, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie