Duet na flet i fortepian

Już w najbliższą niedzielę w ramach Koncertów letnich u Nałkowskich, sfinansowanych ze środków Fundacji PZU, wystąpią Monika Walter-Rosiak i Anastasia Chernysheva. Obie panie na co dzień związane są z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Wołominie. W czasie popołudniowego koncertu usłyszymy m.in. transkrypcje na flet i fortepian „Czarodziejskiego fletu” i „Wesela Figara” W. A. Mozarta; Sicilienne” i „Bercause” G. Faure a także Ł. Wosia- „Aria” i kompozycja F. Borne „Fantaisie brillante sur Carmen”. Serdecznie zapraszamy.

Monika Walter-Rosiak w 2000 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej-Gadzina. W latach 2001-2003 odbyła studia podyplomowe w Doppler Institute w Budapeszcie (Węgry) w klasie fletu prof. Janosa Balinta. W latach 2000-2008 współpracowała z Teatrem Polskim w Warszawie. W 2007 roku uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 22 lat prowadzi klasę fletu i zespołów kameralnych w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Wołominie a jej uczniowie biorą czynny udział w licznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, gdzie uzyskują wysokie noty konkursowe. W 2011 roku rozpoczęła współpracę z Podstawową Szkołą Montessori im. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie.

Jej pasją jest praca z dziećmi, którym chce pokazać piękny świat muzyki, rozbudzić w nich zamiłowanie do wspólnego muzykowania. Od 2004 roku rozpoczęła przygodę z obozami muzycznymi, które organizuje w Polsce dla dzieci, które chcą poznać muzykę nie tylko od tej szkolnej strony. Występuje w Polsce i za granicą solo bądź z zespołem kameralnym. Brała udział w wielu konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Anastasia Chernysheva urodziła się w Wilnie. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w szkole muzycznej w Magnitogorsku w Rosji pod kierunkiem Aliny Ibragimovej. Naukę kontynuowała w klasie Leonida Tyrina w Liceum Muzycznym im. M. Musorgskiego w Petersburgu, który ukończyła z wyróżnieniem. W tym czasie Anastasia często występowała w Rosji, różnych krajach Europy oraz USA. W 2005 została przyjęta na studia do Royal Scottish Academy of Music and Drama w Wielkej Brytanii gdzie jej profesorami były Philip Jenkins i Aaron Shorr. Podczas studiów na Royal Scottish Academy of Music and Drama wraz z Maciejem Pajorkiem stworzyła duet fortepianowy Chernysheva-Pajorek Piano Duo. Pianiści brali udział w wielu konkursach i zostali wyróżnieni licznymi nagrodami w różnych krajach.
Obecnie Anastasia uczy gry na fortepianie w Prywatnej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.

Koncerty letnie u Nałkowskich
Niedziela 22 sierpnia
Godz. 15.00
Tarasy przy Muzeum
Wstęp wolny
Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU
Organizatorzy: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie we współpracy z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.