Ulotne chwile

Nieczęsto zdarza się otwarcie wystawy fotografii, a już zupełną rzadkością jest prezentacja fotografii w tak milej atmosferze. Udana wystawa fotografii w Muzeum im. Z. i W. Nałkow-skich w Wołominie jest bez wątpienia zasługą autora zdjęć Czesława Sawickiego, gospodyni „Domu nad Łąkami" Marzeny Kubacz i sympatyków prezentowanej twórczości.

Kilka miesięcy temu w woło-mińskim domu kultury mogliśmy oglądać obrazy Czesława Sawickiego. Teraz w muzeum jest kilkadziesiąt fotografii, wysmakowanych kolorystycznie, starannie dobranych tematycznie i naprawdę wartych obejrzenia.

Podczas otwarcia wystawy Czesław Sawicki mówił, że w życiu jest bardzo dużo ciekawych, pięknych chwil, do których często wracamy myślami, zwłaszcza wtedy, kiedy jest nam źle.

Właśnie takie ulotne chwile zatrzymuje w kadrze fotograf -amator, fotograf - artysta Czesław Sawicki. Kilkadziesiąt zdjęć podzielonych tematycznie. Na kilku z nich morze - szare, groźne, niebezpieczne. Na innych wiejskie klimaty, chaty kryte strzechą i czas, który minął bezpowrotnie. Nie brakuje utrwalonych na kliszy zwierząt, ulubionego kota, psa z (o ile dobrze pamiętam), tragiczną przeszłością. Są ptaki, mały jeż i nawet biedronka. Malutka, w kropeczki, siedząca na liściu, nieświadoma, że pozuje do zdjęcia.

Na fotografiach Czesława Sawickiego są także ludzie - bliscy i znajomi, są także piękne, urokliwe zielone zakątki. Miejsca, które są obok nas i które są w nas. Choćby dla tych urokliwych pejzaży warto zobaczyć wystawę fotografii.

Wieści Podwarszawskie