Spotkania z książką

c_370_300_16777215_00_images_wydarzenia_spotkania_2015_m.jpgZa nami kolejne lato i kolejne spotkania z książką w Muzeum. Dopisała pogoda i dopisali młodzi goście. W ciągu tych dziewięciu spotkań z lekturą przenosiliśmy się w różne miejsca, i te prawdziwe i te magiczne.

Odwiedziliśmy dzieci z Leszczynowej Górki i ich rozbrykanego baranka Czarnulka. Wpadliśmy na chwilę do tajemniczego domu w Wampirzycach by poznać Kazia, Zuzulindę i jamnika Wampira. Rozwikłaliśmy kilka zagadek detektywistycznych wraz z kotem Mruczysławem Pazurem gdzie przedstawiła nam się papuga poliglotka. Na chwilę cofnęliśmy się o kilkadziesiąt lat by poznać się z panami Julianem Tuwimem i Janem Brzechwą.

Odwiedzali nas też goście: panie Irenka i Teresa. Z panią Tereską pośpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary, poćwiczyliśmy „karalucha” i „rybkę” oraz posłuchaliśmy piosenek o zdrowym trybie życia. Pani Irenka zabrała nas na kilka wypraw w świat wyobraźni. Byliśmy na leśnej polance, gdzie akurat odbywał się ślub panny Biedronki z kawalerem Muchomorem. Razem z wieloma gośćmi weselnymi martwiliśmy się o skrzypka Świerszcza. Pomagaliśmy stonodze wiązać sto par bucików i biednemu kociakowi z wołomińskiego „Uroczyska” znaleźć dom przed zimą. Towarzyszyliśmy małemu szczeniakowi w czasie treningu na psa policyjnego oraz bawiliśmy się ze skrzatem Enterkiem, myszką i małpką – ale takimi bez futerka, tylko z komputera.

W czasie tych spotkań poznaliśmy tak wielu nowych przyjaciół, że nie sposób ich tu wszystkich wymienić.

gallery1 gallery1 gallery1
pokaż więcej zdjęć

Nie wyjeżdżając z Wołomina byliśmy w lesie, nad jeziorem i w górach, w miastach i na wsi i w wielu, wielu innych miejscach, których nie znajdziemy na żadnej mapie świata! Lato się skończyło, ale zostały nam po tych wakacyjnych spotkaniach wspomnienia, nowe znajomości i bez liku rysunków i prac, które tworzyliśmy razem. Na ostatnim spotkaniu była z nich zorganizowana wystawa!

Wtedy też pożegnaliśmy się z wakacjami i ze sobą, i obiecaliśmy sobie spotkać się ponownie już niedługo, bo przecież kolejne lato będzie zaraz po zimie i wiośnie!