Jedyne takie trio

W sobotnie popołudnie w wolomińskim „Domu nad Łąkami" zagrały: Byung - Ran Choi i Monika Walter. Obydwie panie, Koreanka i Polka, współpracują ze sobą, tworząc duet fletowy podczas licznych koncertów w kraju i zagranicą. Byung - Ran ukończyła Wyższą Szkołę Muzyczną w Tegu, Monika jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej, są studentkami wybitnych flecistów, uczą się na studiach podyplomowych.

Specjalnie dla wołomińskiej publiczności panie Choi i Walter przygotowały nowy program, program wyjątkowy, chyba nigdy wcześniej w Muzeum Nałkowskich nie występowały jednocześnie dwie flecistki. Idealnie zgrane, widać było, że podczas wykonywania poszczególnych utworów porozumiewają się wzrokiem. Jasnowłosa Monika Walter i ciemnowłosa Byung -Ran Choi zagrały pięknie i zarazem radośnie, przy fortepianowym akompaniamencie Marianny Waszkiewicz.

Krótki koncert był prawdziwą ucztą dla ucha i oka, co oklaskami okazali wszyscy obecni na występie niezwykłego, polsko-koreańskiego tria.

Wieści Podwarszawskie