Dzień Patrona

c_370_300_16777215_00_images_wydarzenia_dzienpatrona_2015_dzien_patrona1.jpg15 maja to dzień imienin Zofii. Tego dnia dwie szkoły noszące imię Zofii Nałkowskiej obchodziły święto swojej Patronki. Z wielką przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia na obie uroczystości.

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Kobyłce rozstrzygnięto konkurs literacko–plastyczny dla klas 4 – 6 pt. „Zofia Nałkowska – nasza Patronka". Nagrodę, którą był bon upominkowy oraz „immunitet" chroniący przed ocenami niedostatecznymi przez cały tydzień, otrzymała klasa 4a. W klasach młodszych dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym poświęconym „Domowi nad Łąkami". W tym dniu wszyscy uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne poświęcone życiu i twórczości Zofii Nałkowskiej. Odświętnie też wyglądała szkoła: kwiaty przy wejściu, wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczniów, salonik z początku XX wieku z fotografią Patronki zainscenizowany przy sekretariacie oraz ucharakteryzowana na Nałkowską Wiktoria Falkowska, uczennica II klasy gimnazjum, dopełniały klimat epoki. Wspomniano także o przypadającej w tym roku 35. rocznicy nadania szkole imienia i sztandaru, co miało miejsce 14 października 1980 roku.

gallery1 gallery1 gallery1
pokaż więcej zdjęć

Oficjalne obchody Dnia Patrona w Gimnazjum nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie rozpoczęły się w południe od wprowadzenia Sztandaru szkoły i odśpiewania Hymnu. Goście, wśród których byli przedstawiciele Burmistrza Wołomina, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej, Rady Rodziców oraz uczniowie, wysłuchali fragmentów listów, które młodzież pisała w ramach międzyszkolnego konkursu literackiego pt. „Droga Pani Zofio!". W czasie uroczystości, połączonej ze świętem Dnia Polskiej Niezapominajki, ogłoszono wyniki szkolnych konkursów a laureatów nagrodzono książkami. Z okazji Dnia Patrona szkoła otrzymała od Burmistrza Wołomina niezwykły prezent – drzewko, które zostanie zasadzone na dziedzińcu. Po zakończeniu części oficjalnej dyrekcja poczęstowała gości i uczniów pysznym, imieninowym tortem.