Muzeum Nałkowskich ma 20 lat!

W tym roku Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich „Dom nad Łąkami” obchodzi jubileusz 20–lecia istnienia. Uroczyste otwarcie placówki nastąpiło 29 października 1992 roku, natomiast rok później Rada Miejska w Wołominie podjęła uchwałę nr XI–87/93 z dnia 16 grudnia 1993 roku w sprawie utworzenia i nadania statutu Muzeum. Uroczystości jubileuszowe miały miejsce w sobotę 22 września.

Wśród gości znaleźli się m.in.: prof. Hanna Kirchner, przedstawiciele władz samorządowych, radni, a przede wszystkim wierna publiczność i przyjaciele Muzeum. Wszystkich serdecznie powitała pani dyrektor Marzena Kubacz, która w ciekawym wykładzie przybliżyła historię rodzinnego domu Zofii Nałkowskiej i powstania Muzeum. Burmistrz Ryszard Madziar, dziękując za lata pracy na rzecz ocalenia pamięci o Zofii Nałkowskiej i jej ojcu Wacławie, wręczył pani dyrektor okolicznościową tabliczkę. Dopełnieniem wieczoru był piękny koncert w wykonaniu Royal String Quartet oraz tort. (WK)

„Puls Wołomina”, 2012 nr 19