Wszystkie odcienie miłości

Niedzielne popołudnie u Nałkowskich okraszone było nie tylko piękną muzyką, ale też solidną dawką deszczu. Występu MarKato Duo, w ramach cyklu Koncerty letnie u Nałkowskich 2022, goście wysłuchali nie na tarasach „Domu nad Łąkami” ale we wnętrzach domu. Jak podkreśliła pianistka, Marta Plasota, program koncertu ułożono tak, by opowiadał o miłości, o różnych jej odsłonach i odcieniach. Począwszy od opowieści o obdarzeniu uczuciem nieodpowiedniej osoby, tak jak to miało miejsce w operze Händla; przez przedstawienie piękna miłości pod postacią łabędzia w miniaturze Saint-Saëns’a; historię miłości do odpowiedniej osoby w niedobrym czasie, opowiedzianą cudownym walcem; aż do uczucia pełnego pasji i namiętności w niepowtarzalnym tangu.

W czasie piątego koncertu letniego u Nałkowskich 2022, w interpretacji Marty Plasoty i Konrada Bargieła, zabrzmiały: Aria Ombra mai fu z opery Xerxes Händela; I i II cz. Sonaty wiolonczelowej F-dur op. 99 nr 2 Brahmsa; I cz.Gymnopédie Erika Satie; miniatura Łabędź z Karnawału zwierząt Saint-Saëns’a; Obój Gabriela z filmu Misja Ennio Morricone; Dmitrija Shostakovicha Walc nr 2 oraz Por una Cabeza Carlosa Gardela.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za obecność. Wspaniale było razem z Państwem cieszyć się pięknem muzyki.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 7 sierpnia na koncert Popko/Thieu-Quang Duo.

Koncerty letnie u Nałkowskich 2022 sfinansowane zostały ze środków pochodzących z dotacji Fundacji PZU.

Koncerty letnie u Nałkowskich 2022
każda niedziela lipca i sierpnia
godz. 15.00
Tarasy przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich
Wstęp wolny

Organizatorzy: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, Gmina Wołomin we współpracy z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.