Do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Geograficznego w Warszawie

Wołomin, 14 IX 1973 Zarząd Powiatowy Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego w odpowiedzi na pismo PTG z dnia 25 czerwca 1973 r. adresowane do Przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w Wołominie, a przekazane Towarzystwu, z dużym zadowoleniem przyjęło zgłoszenie Zarządu Głównego o współpracę z naszym Towarzystwem, w szczególności w zakresie skompletowania zbiorów upamiętniających wybitnego geografa polskiego Wacława Nałkowskiego, za co serdecznie dziękujemy. Informujemy, że prace związane z organizacją muzeum w domu rodziny Nałkowskich znajdują się w stadium początkowym.

Zorganizowaniem muzeum zainteresowane są władze powiatowe, miejskie i wojewódzkie oraz polityczne, które udzielają nam pomocy. Otwarcie muzeum planujemy na 1974 rok. W chwili obecnej Towarzystwo gromadzi w pomieszczeniu udostępnionym przez Powiatowy Dom Kultury w Wołominie eksponaty i materiały, gdzie została zlokalizowana siedziba Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego. […]

Podpisał: Prezes Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno—Kulturalnego