Siano, siano

Choć nie mieliśmy pod „Domem nad Łąkami” stogu siana a jedynie małą kopkę, to i tak tego wspaniałego daru łąki starczyło na piękne ptaszki dla każdego. Mogliśmy powąchać lekko zwilżone sianko, podotykać, nawet podrzucać jeśli ktoś chciał. Chwilę rozmawialiśmy o tym czym siano jest, skąd się bierze i dlaczego jest tak ważne, a potem już tylko tworzyliśmy. Jedynie za pomocą nici z pachnącego, szeleszczącego sianka powstały najróżniejsze ptaki: smukłe i pękate, małe i duże, z nóżkami czerwonymi lub fioletowymi, ale wszystkie pachnące słonecznym latem na wsi.

Wszystkim, którzy byli razem z nami w tę środę serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy już w następną środę na kolejną wyprawę na łąki. Temat przyszłotygodniowego spotkania ukryty jest w słowach piosenki, znanej na pewno waszym rodzicom: mydło pachnące jak kwiatki na łące! Ciekawe, co będziemy robić?

„Łąki Pani Zofii”
każda środa lipca i sierpnia
godz. 11.00
tarasy „Domu nad Łąkami”

Wstęp wolny

W czasie trwania wydarzenia rodzice i opiekunowie będą mogli skorzystać ze spotkania z psychologiem i rozmowy o higienicznym sposobie życia dziecka. Zachęcamy do udziału w spotkaniu i do rozmów. Działanie odbędzie się w ramach współpracy Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie.