„Rozkwitały pąki białych róż”. Koncert upamiętniający 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku

W imieniu Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan oraz Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich
serdecznie zapraszamy na specjalny koncert z okazji 103. rocznicy zwycięskiej bitwy pod Ossowem
„Rozkwitały pąki białych róż”
niedziela, 13 sierpnia 2023 roku
godz. 16.00
Tarasy w Parku przy Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich

W repertuarze składającym się z dzieł upamiętniających drogę do wolności narodu polskiego oraz zwycięstwo nad bolszewikami w sierpniu 1920 roku wraz kompozycjami późniejszymi kojarzącymi się z heroizmem walki Polaków o wolność i niezawisłość ojczyzny do dziś poruszającymi w sercach najtkliwsze nuty wystąpią dla Państwa Aleksandra Gotowicka oraz Bartłomiej Wiater przy akompaniamencie Grzegorza Tomkowskiego.

Wstęp wolny

Organizatorzy: Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan oraz Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie

Aleksandra Gotowicka

Wokalistka, aktorka musicalowa i trenerka wokalna. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalność Musical. Współpracuje z Teatrami Muzycznymi w całym kraju.
W Teatrze Syrena w Warszawie w spektaklu „Rodzina Addamsów” wciela się w rolę Wednesday Addams. W Krakowskim Teatrem Varieté można ją oglądać w spektaklu „Pretty Woman the Musical” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wciela się w rolę Bojki w musicalu „West Side Story” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. W Teatrze Rampa w Warszawie występuje w spektaklu „Rapsodia z Demonem”, a w Teatrze Roma gra w spektaklu „Przypadki Robinsona Crusoe”. Jest wokalistką Studia Accantus, z którym występuje na kanale studia na serwisie YouTube, a także koncertuje w całej Polsce.

Bartłomiej Wiater

Pochodzący z Lublina aktor teatralny oraz telewizyjny. Absolwent Akademii Jerzego Turowicza w Lublinie oraz Młodzieżowego Teatru Panopticum. Na III roku studiów w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie zadebiutował w tamtejszym Teatrze Ludowym. Obecnie koncertuje w całej Polsce a także jako aktor dubbingowy użycza głosu postaciom z bajek, filmów oraz gier komputerowych. Można go zobaczyć w Teatrze Syrena w Warszawie oraz Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Grzegorz Tomkowski

Pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Początkowo związany z fortepianową muzyką jazzową z czasem rozpoczął naukę kompozycji i aranżacji, co poszerzyło jego zainteresowania między innymi o: muzykę popularną, rockową, soulową i musical. W roku 2018 roku podjął współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, w którym zaangażowany jest w tworzenie i dyrygowanie spektaklami muzycznymi takimi jak: „Virtuoso” (musical skomponowany specjalnie dla poznańskiego teatru przez Mathew Hardy’ego, którego światowa premiera odbyła się w nim w 2020 r.) oraz „Kombinat” (spektakl autorstwa Wojciecha Kościelniaka, inspirowany twórczością Grzegorza Ciechowskiego, utrzymujący się od ponad dwóch dekad na podium najlepszych musicali prezentowanych w Polsce). Współpracował z takimi artystami jak: Natalia Kukulska, Renata Przemyk, Michał Wiraszko, Janusz Radek, Leszek Biolik, Jacek Bończyk, Michał Kowalonek. Jako doświadczony aranżer i pianista od lat towarzyszący wokalistom na polskich scenach jest filarem wielu zespołów, takich jak Neo Soul/Hip-Hop Live Session, Gsus Collective, czy Royal Swing. Obecnie pełni również rolę dyrektora muzycznyego w zespole Oskara Cymsa.