Pierwszy koncert letni za nami

Aleksandra Świgut w podczas pierwszego Koncertu letniego u Nałkowskich 2022 zaprezentowała się w wyjątkowo oryginalnym repertuarze. Można było tego popołudnia wysłuchać, w części pierwszej koncertu, trzech kompozycji Fryderyka Chopina: „Lento con gran espressione cis-moll” op. pośm; „Scherza cis-moll” op. 39 oraz „Sonatę b-moll” op. 35. Część drugą pianistka rozpoczęła od „Marzenia o miłości As-dur” Franciszka Liszta, w następnej kolejności zaprezentowała Roberta Schumanna „Romanse” op.28 by zakończyć występ, niezwykle rzadko wykonywanymi ale wspaniałymi, „Wariacjami na temat La ci darem la mano” op. 2 Fryderyka Chopina.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za obecność. Dzięki Wam, drodzy Goście Koncertów letnich u Nałkowskich 2022, popołudnie to było takie piękne i radosne. Serdecznie zapraszamy już w następną niedzielę, 10 lipca na spotkanie z Chopinem i jego uczniami w czasie recitalu fortepianowego Marii Ludwiki Gabryś-Heyke. Koncerty letnie u Nałkowskich 2022 sfinansowane zostały ze środków pochodzących z dotacji Fundacji PZU.

Koncerty letnie u Nałkowskich 2022
każda niedziela lipca i sierpnia
godz. 15.00
Tarasy przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich
Wstęp wolny
Organizatorzy: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, Gmina Wołomin we współpracy z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.