Mydło pachnące, jak kwiatki na łące

Mydlarki i mydlarze stawili się przy swoich warsztatach w środę punktualnie o 11, by wyczarować pod okiem pań Eweliny i Hani wspaniałe, pachnące i kolorowe mydełka. Praca szła sprawnie, choć wcale wytwarzanie mydła nie jest łatwą sztuką, ale efekty warte były czasu i zaangażowania. Gdy mali rzemieślnicy ciężko pracowali przy mydłach, a później przy obrazkach decoupage, opiekunowie mieli chwilę dla siebie i rozmowę z panią Pauliną o tym, jak ważne jest zapewnienie dzieciom higienicznego trybu życia.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i opiekunom za obecność i zapraszamy już w następną środę. Tym razem w wyprawie na łąki towarzyszyć nam będą puszyste, mięciutkie kulki z długimi uszami – czy już domyślacie się, z kim się spotkamy?

„Łąki Pani Zofii”
każda środa lipca i sierpnia
tarasy „Domu nad Łąkami”
Wstęp wolny

W czasie trwania wydarzenia rodzice i opiekunowie będą mogli skorzystać ze spotkania z psychologiem i rozmowy o zdrowym trybie życia i życiu bez nałogów. Zachęcamy do udziału w spotkaniu i do rozmów. Działanie odbędzie się w ramach współpracy Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie.

Organizatorzy: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, Gmina Wołomin