„Muzyczny czar dźwięków natury”

Jeszcze niedawno, raptem przed chwilą, mogliśmy śpiewać: lato, lato, lato czeka… a dziś już się z żegnamy. Kończą się wakacje i skończyło się „Lato na Górkach – Łąki Pani Zofii”. Pożegnaliśmy się pięknie i muzycznie dzięki zajęciom poprowadzonym przez panią Weronikę Chodakowską. Pianistka zabrała nas do świata muzyki, ale nie tylko słuchaliśmy, o nie! Śpiewaliśmy, robiliśmy gimnastykę buzi i języka, pokazywaliśmy całym ciałem czy muzyka jest cicho czy głośno. Były też muzyczne kalambury a na koniec wszyscy przeszliśmy do muzealnej sali koncertowej, czyli saloniku, by tam wysłuchać przepięknego „Preludium deszczowego” Fryderyka Chopina granego na prawdziwym fortepianie.
W samym czasie opiekunowie rozmawiali z panią Pauliną o ważnych sprawach związanych z uzależnieniami u dzieci.

Kochane dzieciaki i szanowni opiekunowie – bardzo serdecznie dziękujemy Wam za obecność, aktywność, piękne ptaszki z siana, kolorowe mydełka, wspaniałe zielniki oraz moc wspólnej zabawy i rozmów. Do zobaczenia za rok!
Wydarzenie „Lato na Górkach 2022 – Łąki Pani Zofii” w sierpniu odbywało się w ramach współpracy Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie.

Organizatorami całego cyklu było Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie wraz Gminą Wołomin.