Koncerty letnie 

Za nami już dwa muzyczne spotkania z cyklu „Muzyczny hołd bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej”. W czasie inauguracyjnego koncertu 5 lipca z recitalem fortepianowym wystąpił Marcin Tadeusz Łukaszewski. Ten utytułowany pianista, kompozytor i pedagog wykonał utwory m.in. F. Chopina, K. Szymanowskiego, S. Moniuszki. Również w czasie tego spotkania po praz pierwszy w salonie „Domu nad Łąkami” zabrzmiała „Toccata” autorstwa współczesnego kompozytora Wojciecha Łukaszewskiego. Pierwszy letni koncert poświęcony był pamięci wszystkich uczestników walk w wojnie polsko-bolszewickiej pochodzących z Ziemi Wołomińskiej a których imion dziś nie znamy.

W niedzielne popołudnie 12 lipca goście zgromadzeni na tarasie przy Muzeum usłyszeli dwa recitale: pianistki Weroniki Chodakowskiej, która wykonała dziewięć utworów Stanisława Moniuszki, oraz duetu Moniki Walter-Rosiak i Anny Przybysz z utworami m.in. W. A. Mozarta, J.S. Bacha, J. Masseneta i F. Chopina. Koncert zakończył się wspomnieniem Ennio Moricone a poświęcony był pamięci Witolda Kitkiewicza.

Koncerty organizowane są we współpracy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich i Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Honorowy Patronat nad cyklem koncertów „Muzyczny hołd bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej” objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.