Koncerty letnie u Nałkowskich 2022 POPKO/THIEU-QUANG DUO

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na występ Popko/Thieu-Quang Duo czyli Pawła Popko i Piotra Thieu-Quang w ramach spotkań z muzyką w Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie pn. „KONCERTY LETNIE U NAŁKOWSKICH 2022”. Najbliższe letnie popołudnie upłynie nam pod znakiem kompozycji Fryderyka Chopina, Ignacego J. Paderewskiego, Franza Danziego, Felixa Mendelssohna i Francisa Poulenca w interpretacji na klarnet i fortepian.
7 SIERPNIA O GODZ. 15.00 usłyszycie państwo POPKO/THIEU-QUANG DUO.

W imieniu Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie serdecznie zapraszamy na to wydarzenie oraz na wszystkie następne, w każdą niedzielę lipca i sierpnia 2022 roku o godz. 15.00 na tarasy „Domu nad Łąkami”. Wspólnie cieszmy się z piękna muzyki!

Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU

Popko/Thieu-Quang Duo współpracuje kameralnie od 2018 roku. Podczas II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki muzycy otrzymali wyróżnienie, a także dwie nagrody specjalne: za wykonanie utworu powstałego po 1945 roku oraz roczną opiekę medialną (nagrody Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC). W kwietniu 2022 roku, muzycy otrzymali także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego na XXI Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi, II nagrodę oraz nagrodę specjalną podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Gdańsku, a także główną nagrodę na IX Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy, w postaci nagrania promocyjnej płyty zespołu.

Paweł Popko regularnie występuje na krajowych i międzynarodowych koncertach i festiwalach. Występował w filharmoniach w Białymstoku, Bydgoszczy, Wrocławiu i Tallinie. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Krystyny Borucińskiej oraz Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej. Jest również absolwentem Podyplomowych Studiów Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Paweł Popko jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach, m. in.: I nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Mäntta w Finlandii, III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Młodzieżowym dla Wykonawców i Kompozytorów im. Antona Rubinsteina w Sankt Petersburgu.

Piotr Thieu-Quang jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego. To także laureat wielu konkursów solowych oraz kameralnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do najważniejszych można zaliczyć Międzynarodowy Konkurs Klarnetowy w Warszawie (2016 – I nagroda w kategorii zespoły kameralne), VIII Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy (2018 – III nagroda), XVII Akademicki Konkurs Klarnetowy we Włoszakowicach (2018 – II nagroda oraz trzy nagrody specjalne), XII Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych (2019 – I nagroda). Jako solista oraz kameralista koncertował w Polsce, Niemczech, Litwie, Belgii i Portugalii. W 2019 roku odbył tournée po RPA propagując muzykę kompozytorów polskich, w tym Pawła Mykietyna oraz Wojciecha Chałupki.

REGULAMIN 2022

Koncerty letnie u Nałkowskich 2022
każda niedziela lipca i sierpnia
godz. 15.00
tarasy „Domu nad Łąkami”
Wstęp wolny

Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Organizatorzy:

  • Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie
  • Gmina Wołomin wraz z Burmistrz Wołomina
  • Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie