Koncerty letnie u Nałkowskich 2022 – Kiryl Keduk

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na recital fortepianowy Kiryla Keduka w ramach spotkań z muzyką w Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie pn. „KONCERTY LETNIE U NAŁKOWSKICH 2022”. Najbliższe letnie popołudnie upłynie nam pod znakiem kompozycji nawiązujących do romantyzmu, trwa bowiem Rok Romantyzmu Polskiego.

17 LIPCA O GODZ. 15.00 usłyszycie państwo KIRYLA KEDUKA.

W imieniu Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie serdecznie zapraszamy na to wydarzenie oraz na wszystkie następne, w każdą niedzielę lipca i sierpnia 2022 roku o godz. 15.00 na tarasy „Domu nad Łąkami”. Wspólnie cieszmy się z piękna muzyki!

Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU

Kiryl Keduk to pianista polskiego pochodzenia urodzony w Grodnie. Debiutował na wielkiej estradzie w wieku 10 lat jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Mińsku. Kształcił się pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. Borisa Petrushansky’ego oraz Piotra Palecznego. W roku 2013 ukończył prestiżowe studia podyplomowe “International Artist Diploma” pod kierunkiem słynnego brytyjskiego pianisty i pedagoga Grahama Scotta w Royal Northern College of Music w Manchesterze.

Jest zwyciezcą ponad 15 międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. tak prestiżowych jak Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Vladimira Horowitza w Kijowie czy „James Mottram International Piano Competition” w Manchesterze. W roku 2009 zdobył I nagrodę oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Kissinger KlavierOlymp” w Bad Kissingen, tym samym zostając jedynym laureatem w historii konkursu który zdobył obie nagrody równocześnie.

Występował jako solista ze znakomitymi orkiestrami, m.in. Russian National Philharmonic, Nice Philharmonic Orchestra, Liverpool Philharmonic, Sicilian Symphony, National Philharmonic of Ukraine, National Chamber Orchestra of Belarus, Orchestra Internazionale d’Italia, jak również z orkiestrami Filharmonii Krakowskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej, Szczecińskiej, Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Ślaską Orkiestrą Kameralną i wieloma innymi pod batutą tak słynnych dyrygentów jak Thomas Sanderling, Vladimir Spivakov czy Yoshikazu Fukumura.

Występował na scenach najsłynniejszych festiwali muzycznych, takich jak „Maggio Musicale Fiorentino”, „Kissinger Sommer”, t h e Geneve Frederic Chopin Festival. Koncertował w większości krajów europejskich, obu Amerykach oraz Japonii, występując w tak znakomitych salach koncertowych jak Steinway Hall w Nowym Jorku, Mozarteum w Salzburgu, Sala Verdi w Mediolanie, Bridgewater Hall w Manchesterze, Teatro Politeama Garibaldi w Palermo, Hamarikyu Asahi Hall w Tokyo i wielu innych.

W kwietniu 2013 roku ukazała się jego płyta pt. „My Polish Diary” nagrana dla słynnej amerykańskiej wytwórni „Delos”, która zyskała niezwykle pochlebne opinie krytyków na całym świecie.

W 2013 r. Kiryl Keduk zainicjował oraz stworzył międzynarodowy festiwal muzyczny “TyzenHouse” w swoim rodzinnym mieście – w Grodnie na Białorusi. Na scenie grodzieńskiego Państwowego Teatru Dramatycznego wystąpili znakomici artyści, m.in. Guy Touvron, Vladimir Ovchinnikov, Jing Zhao, Boris Petrushansky, Piotr Paleczny, Ivan Karizna, Mikhail Simonyan oraz Narodowa Orkiestra Kameralna Białorusi. Festiwal został oceniony przez krytyków muzycznych oraz media jako jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju.

Obecnie związany zawodowo ze Szkołą Muzyczną im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.

REGULAMIN 2022

Koncerty letnie u Nałkowskich 2022
każda niedziela lipca i sierpnia
godz. 15.00
tarasy „Domu nad Łąkami”

Wstęp wolny

Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Organizatorzy:

  • Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie
  • Gmina Wołomin wraz z Burmistrz Wołomina
  • Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie