Koncert listopadowy. Recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej.

11 listopada br. będziemy obchodzić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji pragniemy w imieniu Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan oraz Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie zaprosić Państwa na „Koncert listopadowy. Recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej” 6 listopada 2021 roku o godz. 17.00.

W kameralnym wnętrzu „Domu nad Łąkami”, w czasie wieczoru usłyszymy kompozycje Fryderyka Chopina a także dzieła trzech innych polskich kompozytorów, które nasycone są chopinowskimi pierwiastkami. Zabrzmią m.in. preludia, mazurki i polonezy Fryderyka Chopina, Karola Mikuli, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Ignacego Friedmana, wykonane na fortepianie należącym do Zofii Nałkowskiej.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

W czasie wydarzenia obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk oraz ankiety covidowe.

Weronika Chodakowska

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tatiany Stępniak. Wówczas odniosła swoje pierwsze sukcesy konkursowe, w tym I nagrodę na Konkursie im. „Dame Ruth Raitlon” w Warszawie, a także I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Dziecięcych „Duettino”. W trakcie nauki w klasie prof. Pawła Skrzypka w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich, a także międzynarodowych, konkursach pianistycznych. Zaliczyć do nich można III Nagrodę na IX Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu w kwietniu 2009 r.; I Nagrodę na I Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie, również w kwietniu 2009 r.; III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Per aspera ad astra” w Kielcach w maju 2009 r. oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w grudniu 2009 r. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach interpretacji w kraju i za granicą pracując między innymi z tak wybitnymi pedagogami jak prof. Vladimir Krainev z Hannoveru, prof. Graham Scott z Manchesteru czy prof. Zuzanna Paulechowa z Bratysławy oraz prof. Kirill Gerstein ze Stuttgartu. Obecnie współpracuje z prof. Vitaly Berzonem z Freiburga. W ciągu ostatnich lat Weronika Chodakowska zaczęła rozwijać swoją działalność koncertową występując na estradach warszawskich, m.in. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, a także innych miast Polski, takich jak: Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach i Filharmonia Szczecińska. W 2008 roku zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie wystąpiła m.in. w Nevada City w Kalifornii, spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności. Artystka miała zaszczyt wystąpić pod batutą tak znakomitych dyrygentów jak Andrzej Afeltowicz, Sławomir Wróblewski, Jacek Kraszewski czy Paweł Osuchowski. W jej repertuarze znajdują się utwory solowe jak i z towarzyszeniem orkiestry oraz muzyka kameralna obejmująca wszystkie epoki i style.