Chopin na pożegnanie wakacji

W czasie finałowego „Koncertu letniego u Nałkowskich 2022” wystąpił Tomasz Zając, jeden z najwybitniejszych polskich pianistów młodego pokolenia. Zebranej publiczności zaprezentował program złożony z kompozycji obrazujących ducha romantyzmu, bo w całym tegorocznym cyklu staraliśmy się w związku z trwającym Rokiem Romantyzmu Polskiego, prezentować kompozytorów doby romantyzmu. Tym razem goście mieli przyjemność wysłuchać: Fryderyka Chopina (1810-1849) Rondo c-moll op. 1, Nokturn Es-dur op. 55 No. 2, Walc As-dur op. 42, Nokturny op. 27; Juliusza Zarębskiego (1854-1885) Grande Polonaise op. 6; Marii Szymanowskiej (1789-1831) Polonez f-moll oraz Józefa Nowakowskiego (1800-1865) Fantazja na tematy z „Halki”.

Koncertem 28 sierpnia zakończyliśmy tegoroczną edycję „Koncertów letnich u Nałkowskich 2022”, których partnerem była Fundacja PZU. Serdecznie dziękujemy Państwu za obecność na spotkaniach z muzyką w „Domu nad Łąkami” i pozwalamy sobie już dziś zaprosić Państwa na koncerty za rok.

Organizatorzy: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, Gmina Wołomin wraz z Burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan, we współpracy z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Koncerty letnie u Nałkowskich sfinansowane zostały ze środków pochodzących z dotacji Fundacji PZU.